Ādas barjeras aizsardzība, Ādas kopšana, BIODERMA

Kā aizsargāt ādas barjeru?

Rūpes par ādu ir arī tās aizsardzība. Sejas aizsargmaskas valkāšana ir kļuvusi par ikdienu, lai pasargātu no dzīvību un veselību apdraudoša vīrusa tālākas izplatības. Daudzās augsti industrializētās pasaules valstīs sejas aizsargmaska tiek lietota, arī lai pasargātu sevi no gaisa piesārņojuma sekām.

Kā maskas valkāšana ietekmē ādu?

Regulāra maskas valkāšana var radīt ādas barjerfunkcijas pārmaiņas un ierosināt dažādas ādas reakcijas vai esošu ādas problēmu pastiprināšanos. Kā nevēlamas blakusparādības maskas nēsāšanai var parādīties ādas kairinājums, sausums, apsārtums, nieze, ādas diskomforts, kas izpaužas ar dažādām sajūtām: savilkuma, durstīšanas sajūtu, savukārt aknes gadījumā maskas valkāšana var radīt paasinājumu, kam pat dots īpašs nosakums maskne jeb maskas izraisīta akne. Arī rozācijas, seborejiskā dermatīta, atopiskā dermatīta gadījumos maskas valkāšana var negatīvi ietekmēt ādas stāvokli.

Maska rada berzi, kas var izraisīt ādas kairinājumu, it īpaši uz deguna, zoda un vaigiem, zem acīm un ap ausīm. Pareizi uzliktas maskas ciešā piekļaušanās ādai veicina pastiprinātu svīšanu. Berzes un mitrās zemmaskas vides apvienojums var ietekmēt ādas barjeru, izraisot ādas sausumu, niezi un redzamu apsārtumu. Elpošana maskā arī var radīt karstumu un mitrumu, kas veicina sebuma pastiprinātu veidošanos un pūtīšu rašanos.

Kā parūpēties par ādu ikdienā?

▪ Pārliecinieties, ka jūsu ierastais ādas kopšanas režīms un līdzekļi atbilst ādas tipam un nodrošina ādas barjeras aizsardzību.

▪ Vairāk nekā jebkad agrāk ir svarīgi izvēlēties tādu ādas attīrīšanas līdzekli, kas ir gan ļoti efektīvs, gan maigs un saudzē ādas barjeru. Ādu ieteicams tīrīt divas reizes dienā: no rīta un vakarā.

▪ Lai aizsargātu ādu maskas ilgstošas valkāšanas laikā, dermatologi rekomendē lietot ādu mīkstinošus vai mitrinošus krēmus atbilstoši ādas tipam un divas reizes dienā: no rīta un vakarā, uzklājot krēmu 30 minūtes pirms maskas uzlikšanas, lai dotu iespēju krēmam iesūkties.

▪ No rīta ieteicams uzklāt vieglu mitrinošu krēmu, savukārt vakarā – jūsu ierasto ikdienas krēmu.

BIODERMA piedāvā komplektus ādas barjeras aizsardzībai ikdienā

Tie marķēti ar īpašu uzlīmi “Aizsargā ādas barjeru”. Kā pirmie tiek piedāvāti Atoderm, Sébium un Sensibio komplekti “Aizsargā ādas barjeru”.

Ja āda ir sausa, ļoti sausa, atopiska, niezoša, tad iesakām Atoderm “Aizsargā ādas barjeru” komplektu: Atoderm Huile de douche dušas eļļu 200ml, kas maigi notīra sejas un ķermeņa ādu, mitrina to 24 h garumā un sniedz nekavējošu komforta sajūtu jau no dušošanās brīža, un Atoderm Intensive gel-crème želejkrēmu 200ml, kas mitrina, baro un intensīvi samazina niezi. Abi produkti atjauno ādas barjeras struktūru un nostiprina to.

Ja āda ir taukaina un ar noslieci uz piņņu veidošanos, tad piemērots būs Sébium “Aizsargā ādas barjeru komplekts”: Sébium H2O micelārais ūdens 250ml maigi un efektīvi notīra ādu, nesausinot to un saglabājot ādas barjeras līdzsvaru, savukārt Sébium Sensitive krēms nomierina, mitrina ādu, samazina apsārtumu un pūtīšu veidošanos.

Ja ir pastiprinājusies ādas jutība, kas rada diskomfortu: savilkuma, kņudēšanas sajūtu, niezi, kā arī apsārtumu, kas ādai iepriekš nav bijis raksturīgs, tad iesakām Sensibio “Aizsargā ādas barjeru” komplektu sejas ādas kopšanai ikdienā: Sensibio H2O micelāro H2O 250ml, kas noņem netīrumus, dekoratīvo kosmētiku, piesārņojuma daļiņas, nomierina ādu un paaugstina tās izturības slieksni, kā arī Sensibio Light krēmu, kas tūlītēji nomierina ādu, nostiprina tās barjeru un mitrina. 

Atbildēt